Masaż - Dobry patent na odpoczynek po ćwiczeniach

Kiedy nasza praca wymaga długiego siedzenia przy biurku, albo intensywnie uprawiamy sport zwykle przydatny może być nam masaż. Oczywiście są to inne masaże. W odmienny sposób masowany będzie pracownik korporacyjny, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w niewygodnej pozycji przed komputerem, a inaczej potraktowany zostanie sportowiec, któremu potrzeba rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach czy rozciągnięcia przykurczonych więzadeł.


Author: Rossmann
Wybierając się na masaż, trzeba zapamiętać, że musi być dla nas dobry. Masaż sportowy przygotowany jest dla intensywnie trenujących swój organizm. Wyróżnia się poważną mocą i energicznymi uciskami. Doradzany jest głównie zawodowym sportowcom oraz wszystkim osobom, które źle oceniły własne siły i po prostu dopadły je zakwasy. Nie wyleczy tego żaden masażer, którego użyjemy w domu.. Dla obecnych sportowców: polecany sprzęt fitness.

Gdy nie mamy miejsca i oczywiście funduszy na kupno fotela zostaje nam jeszcze jedno wyjście. Maty masujące są rozwiązaniem dostępnym właściwie dla wszystkich. Stosunkowo tanie, da się je położyć na fotelu, albo na ziemi. Nie zajmują miejsca, gdyż wyciągamy je tylko na czas masowania, są proste do obsłużenia i skuteczne tak samo jak każdy inny przyrząd do masażu. Oczywiście zwracajmy uwagę na to, czy są w odpowiedni sposób zrobione, czy kabel jest właściwie zamocowany – by nie odpadł po kilku użyciach. Doskonałe do rozrywki: http://sport-shop.pl/gry-i-zabawy-dart-c-213.html.

Dla osób, które nie muszą ćwiczyć intensywnie, przeznaczone są masaże z wykorzystaniem takich sprzętów i narzędzi jak platforma wibracyjna. Stymuluje ona mięśnie podczas tak zwanych treningów wibracyjnych.


Masaż to doskonały sposób na relaks dla wszystkich. Niezależnie od tego jakie życie prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie spięte z powodu stresu, lub intensywnych ćwiczeń.