Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Modne czapki na zimę, czyli jak w nieskomplikowany i oszczędny sposób wybić się z grupy ludzi

Czapki stają się obligatoryjnym dodatkiem do naszych strojów, niezależnie od tego, ile mamy wiosen, gdzie pracujemy, gdzie pomieszkujemy i w czym gustujemy. Nosimy je przez cały rok. Te z daszkiem, wyprodukowane z cienkiego materiału, są w sam raz na lipcowe tropiki, a te ortalionowe będą użyteczne w podczas jesiennych ulew. Jednak zima jest porą roku, kiedy nakrycia głowy nosimy najczęściej. Modne czapki na zimę można kupić w sklepach i na placach targowych, a ich wybór jest naprawdę królewski. Najczęściej wybieramy te najprostsze modele w monolitowych barwach.


Szarą, dzianinową czapkę włoży tak młody człowiek, jak i menedżer biegnący w czasie śnieżycy przez drogę, która oddziela budynek firmy od stojącego na parkingu jeepa. Modne czapki na zimę to także te, które mają różnego rodzaju wzory i elementy ozdobne: daszki pompony, cekiny, wzorzyste kwiaty czy koraliki. A dla naszych bąbli ekstra podarunkiem na Boże Narodzenie będzie czapka naśladująca łeb pantery lub powszechnie znaną i lubianą postać z zagranicznej lub polskiej bajki.


Amatorzy białego szaleństwa ucieszą się ze sportowej wersji narciarki, a udający się na ferie w Pieniny będą zauroczeni czapką obszytą kożuchem lub po prostu typowo syberyjską, kudłatą, białą czapą z pomponikami, które standardowo zawiązuje się pod podbródkiem.

Modne czapki na zimę stanowią tak mnogą kolekcję, że naprawdę trudno się zdecydować, a wybieranie tej najwłaściwszej może trochę potrwać. Na takie czapki wcale nie trzeba wydawać fortuny. Sprytna hafciarka kupi młoteczek wełny w sąsiedniej pasmanterii, a z braku laku nawet spruje stary, podziurawiony sweter i wzorując się na fotografiach z gazety, zrobi na drutach własną, oryginalną wersję.

Osoby, które uwielbiają styl klasyczny, będą zauroczone czapkami noszonymi jeszcze przez rodziców, a może nawet pradziadków. Dla zakochanych w modzie przedwojennej, polecane są czapki stylizowane na modę z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Ażurowe kwiatki bądź ronda w kształcie męskiego melonika, to ich znaki szczególne. Takie wzory są specjalnością między innymi osób zawodowo zajmujących się produkcją odzieży, ale na tę małą, nieprzemysłową skalę.

Obecnie wytwory zwane handmade są określeniem arcydzieł modelowanych ręcznie, najczęściej przez złote rączki lub członkinie wiejskich kół. Takie osoby obmyślają własne projekty, a spod ich ręki wychodzą oryginalne i prawdziwie modne czapki na zimę. Tacy producenci nierzadko mają własne witryny internetowe, rozbudowane konta w portalach społecznościowych i w ten sposób pozyskują nowych konsumentów i kuszą ofertą tych obecnych.