Koszulki – billboardy?

Większość osób miewa upodobanie by patrzeć na innych pod kątem tego jak się prezentują. Z tej przyczyny ubiór odgrywa ogromną rolę w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez kozery znane powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest używane przez wielu stylistów i ludzi z branży mody. Na podstawie ubioru, można bowiem stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej status materialny. Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem podkreślając swą indywidualność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulki printidea z własnym nadrukiem są w obecnych czasach nie tylko częścią garderoby, ale niejako billboardami. Ich unikalne wzornictwo idące w parze z doskonałą jakością dzianin sprawiają, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam danej chwili „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Skąd pomysł na T-shirty z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie w pewnym stanie niejaka firma uszyła koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Wtedy pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny a tym samym zniechęcić złodziei. Oczywiście się nie udało, ale oznaczone śmieszne koszulki z nadrukiem na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dziś. Bezustannie.Kolorowe koszulki pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd wiąże się z przekazaniem pewnej idei - przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Sklep printidea z koszulkami potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na tramwaj w pochmurny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce dostrzegamy śmieszny rysunek.
Prawda, że świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Zgadza się nikt nie powiedział, że koszulki z nadrukiem powstały z myślą o młodzieży. Nic bardziej mylnego - dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”
Tags: