Przedmioty filcowe

Filc to niesłusznie zapomniany materiał. Wyróżnia się on niezłą wszechstronnością – da się tworzyć m.in. obuwie, akcesoria do czyszczenia i ozdoby z filcu. Filc świetnie pasuje do oczyszczania wszelkiego gatunku szklanych przedmiotów. Jeżeli chcesz posiadać ścierkę, która skutecznie obmyje okulary z zanieczyszczeń, postaw na artykuł filcowy. Tak samo jest w sytuacji zaawansowanych obiektywów aparatów lustrzankowych – każdy szanujący się właściciel takiego cudeńka pamięta, że najlepiej czyścić soczewki szmatką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne
Author: Saarpor
Source: Saarpor
Z pewnością nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak bardzo ten materiał jest znajomy ludziom. Według przypuszczeń metodę jego robienia ludzkość poznała, zanim tkano pierwsze tkaniny. Sporo odkryć archeologicznych dowiodło, że człowiek umiał tworzyć filc już 6000 lat przed naszą erą. Przeminęły stulecia, a filc jest ciągle używany przez ludzi, choć współcześnie trochę stracił popularność. Trudno domyślić się dlaczego, jeśli popatrzy się na uniwersalność oraz duże walory dla oka.

Panie, które planują mieć wyjątkowe kreacje, muszą wiedzieć, że ten materiał jest polisą oryginalności. Na dodatek noszenie ubrań i dodatków z filcu sprawia, że wokół właścicielki pojawia się nęcąca nutka dawnych czasów. Jest tak dlatego, ponieważ filc był powszechny w pierwszych dziesięcioleciach zeszłego wieku. Panowie z rozwiniętych stron świata z tamtych czasów uwielbiali nosić różnorakie kreacje z filcu – przede wszystkim kapelusze.

Co ciekawe, filc nie pasuje jedynie do produkcji ścierek do czyszczenia i części ubioru, takich jak torebki z filcu. Ten frapujący materiał posiada rolę w różnorakich rurach. Filc idealne pasuje do wytwarzania dobrych uszczelek, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Jest pomocny przy produkcji maleńkich elementów do instrumentów muzycznych. Silnie wygłusza, więc zwykle stosuje się go jako wykładzinę.


Author: Katarzyna Marcinkowska