Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Zabawki, które bawiąc, uczą

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko mu się nie znudziła? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do zakupu. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, gdyż spora ich część opiera się na odtwarzaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeżeli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach zdecyduj się na zabawki kreatywne.
[
okulary
Author: Ernst|Photography
Source: http://www.flickr.com
Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla dzieci szkolnych zestawy do składania pojazdów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, ich popularność nie maleje. I prawidłowo, bo lista zalet jakie niesie za sobą ta zabawa jest bardzo długa. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale również prowokuje do myślenia.Z jakiej przyczyny, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich milusińskich pamiętajmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko spędzające całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i zaprezentowanie się w dorosłym świecie. Dlatego dajmy pozwolenie młodym inżynierom i wynalazcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może
zabawki
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
okazać się wielce emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych i wyobraźni.


Miejmy pewność, iż zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, za dzień lub dwa znajdą się w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez obdarowującego. Prezent nie musi być drogi i głośny by spodobał się dziecku. W najbliższym czasie, w sezonie letnim trafionym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, szczególnie takie, które zrobi optyk toruń. Dużo o okularach przeciwsłonecznych: okulista toruń