Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Spędzanie czasu z pociechami

Dzieciństwo to czas, kojarzący się zwykle z beztroską zabawą i brakiem kłopotów. Przywodzi na myśl też opiekę i troskę opiekunów, jaka powinna być w tym czasie zapewniona. Aktualnie jednak jest sporo sytuacji, w których rodzice nie opiekują się własnymi dziećmi. Niejednokrotnie wypływa to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub pod opieką specjalnie zatrudnionej osoby. Natomiast czas spędzany z własnymi dziećmi jest niezwykle ważny i ma wielki wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłe życie. Dlatego nawet najbardziej zajęci rodzice powinni mieć czas dla swoich dzieci, niekiedy nawet kosztem własnej kariery zawodowej. Wielu ludzi bowiem w późniejszym czasie żałuje, że nie miało lepszego i częstszego kontaktu z pociechami. Rodzajów tego spędzania czasu jest duża liczba.
dziecko z ojcem
Author: Ethan Hein
Source: http://www.flickr.com
Czytanie

W ostatnich latach niezwykle usilnie mówi się, jak istotne dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im książek przez rodziców. Niektóre osoby są nawet zdania, że powinno się czytać już dziecku nienarodzonemu, gdyż głos mamy czy taty działa na nie kojąco. Czytanie przez dorosłych to nie tylko czynność pomagająca najmłodszym zapaść w sen, poznać nowe wyrazy czy kontynuować naukę czytania czy poznawanie abecadła. Taka forma spędzania czasu także w znaczny sposób zacieśnia więzi między dziećmi a rodzicami a na te pierwsze działa uspokajająco, zwłaszcza gdy czytanie jest codziennym rytuałem. Warto także okazać swoje zaangażowanie w czasie czytania, interpretując określoną opowieść we własnym stylu. Dzięki temu dziecko bardziej ją zapamięta. Po drugie... certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzuRuch jest potrzebny ludziom w każdym wieku. Dla dzieci ma to wpływ na ich organizm, który nieprzerwanie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra okazja do relaksu od obowiązków i zwykłych zajęć. Można między innymi pójść na plac zabaw (http://linoweplacezabaw.pl/pl), na którym dziecko bawi się samodzielnie lub z innymi dziećmi. Opiekunowie za to mogą w tym czasie odpocząć. Zależnie od sprzętu znajdującego się na placu zabaw zabawy dzieci mogą być różne. Czasami wystarczy tylko posiadać własną piłkę do gry z rówieśnikami. Rozmaite ćwiczenia wykonywane na drabinkach i pozostałych elementach pozwalają najmłodszym utrzymać dobrą formę.