Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Jak można zapewnić dziecku idealny kostium?


Bale przebierańców czy Halloween to dla dzieci najlepsza szansa na przebranie się za swojego ulubionego bohatera. Jest to dzisiaj faktycznie powszechna inicjatywa, toteż dużo rodziców staje przed dylematem, który kostium dla dziecka wybrać. Na szczęście dziś z pomocą przychodzą wypożyczalnie, które proponują dość zróżnicowany wybór.


przebrania.net
Takie kostiumy dla dzieci (kliknij tutaj) są rzeczywiście realistyczne i zapewniają, że maluch będzie zadowolony. Najistotniejsze jest jednak pozwolić dziecku wybrać własnoręcznie. Zdecydowanie nie należy mu narzucać własnego zdania, gdyż w końcu to święto dla malucha. Wszystko oczywiście, w granicach zdrowego rozsądku. Kostium powinien być bezpieczny i wygodny, zwłaszcza jeśli maluch wybiera się na zbieranie cukierków bądź zabawę szkolną. Naturalnie,rodzice mogą też postarać się o własnoręcznie zrobienie kostiumu. Dziecko, które będzie towarzyszyło w tych przygotowaniach na pewno będzie nimi zachwycone.
Okazuje się, że z reguły wystarczy odrobina wyobraźni, żeby wykonać atrakcyjny kostium w bardzo niskiej cenie. Na przykład, jeśli maluch będzie chciał się przebrać za mumię, trzeba mieć tylko bandaż oraz nałożyć jego warstwę na ciało malucha. Oczywiście, nie powinien być za mocno ściśnięty, ponieważ będzie to nie tylko ograniczało ruchy dziecka, ale może okazać się niewygodne. W dodatku, krew będzie trudniej przepływała, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na zdrowie.


Dziewczynki najczęściej pragną być wróżkami bądź księżniczkami. Dawna sukienka mamy, nieco skrócona oraz zwężona, na pewno będzie idealnie nadawała się do odwzorowania takiej roli. Koronę można nabyć gotową, opcjonalnie wykonać samodzielnie, z kartonu i brokatu. Wykonanie kostiumu z pewnością jest ciekawym pomysłem oraz pozwala na spędzenie dużej ilości czasu z własnym dzieckiem. Jeśli nie ma się czasu, wypożyczalnia okazuje się być czasami jedynym ratunkiem, niemniej w miarę możliwości warto zaangażować dziecko do przygotowań. Kostiumy są najczęściej potrzebne także w czasie przedstawień, w jakich dzieci grają określoną rolę. W polskich szkołach bardzo często wystawiane są jasełka. Zrobienie kostiumu anioła nie powinno nastręczać dużych kłopotów.