W jaki sposób wybierać artykuły dla dzieci, żeby nie stanowiły zagrożenia i spełniały swoją rolę.

Produkty dla dzieci spełniać muszą określone wymagania. Czy to są zabawki, wózki, czy foteliki, to wszystkie muszą posiadać odpowiednie pozwolenia, żeby się je dało legalnie sprzedawać. Jest to bardzo ważne, gdyż małe dzieci są dość wrażliwe, i stosowane przy nich rzeczy muszą mieć odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Szczególnie jest to istotne w dziecięcych akcesoriach, gdyż takie dzieci lubią spróbować wszystkiego przy pomocy zmysłu smaku.

zabawa na dworze
Author: Sergio Vassio Photography
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też farby, jakimi maluje się meble, zabawki, ubrania - wszystko to musi być bezpieczne dla najmłodszych, nie mieć w sobie żadnych szkodliwych związków ani niewielkich części, które można oderwać. Przepisy które dopuszczają dziecięce produkty są bardzo rygorystyczne, lecz takie być muszą, gdyż chodzi w końcu o zdrowie maluchów. Oczywiście zakup najbardziej nawet bezpiecznego wózka nic nie pomoże, jeśli rodzice zaniedbają swoje zadania i nie będą niemowlaka pilnować, ale jednak sprzęt odpowiednio zaprojektowany z pewnością pozwoli ograniczyć wiele wypadków.

jazda zabawkowym samochodem
Author: Sergio Vassio Photography
Source: http://www.flickr.com
Szczególną uwagę trzeba zwrócić podczas wybierania zabawek dla dzieci (na przykład: akcesoria do zabawek ogrodowych). Tu także będą wymagane odpowiednie certyfikaty, ale niestety coraz więcej najróżniejszych zabawek przypływa z Chin i następnie jest oferowana na bazarach i w internecie. Niekiedy tego typu zabawka dla dziecka będzie wyglądać ślicznie, ale w rzeczywistości nikt nie wie, czy tworzywo, z którego została zrobiona nie zawiera niebezpiecznych związków, albo czy nie rozpadnie się przy pierwszym intensywnym używaniu. Z tego też powodu wszystkim się odradza zakup niemarkowych produktów, z nieznanego źródła. Można zerknąć na takie: http://www.ceneo.pl/Zabawki_militarne.

Rzecz jasna nie wszystkie się nie nadają do zabawy, nie można tak stwierdzić, ale przy kupowaniu zabawek należy zachować ostrożność. Jeśli komuś na przeszkodzie będą stać finanse, to znacznie lepiej będzie kupić dobre zabawki, lecz używane, niż za podobną kwotę przywiezione z Chin pudełko klocków. A jeżeli takiego ograniczenia nie ma, to wielu istniejących na naszym rynku firm oferuje zabawki rzeczywiście wysokiej jakości, i warto przeglądnąć, co mogą zaproponować.