Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na prośby pociechy o zwierzątko. Czy jest to dobry pomysł? Czy warto sprezentować dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Dziecko nie zastanawia się nad problemami z zadbaniem o pupila. Po prostu chce, by podobnie jak przyjaciele z osiedla mieć też zwierzątko i móc się z nim bawić. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzaka, należy odbyć stosowną konwersację z dzieckiem. Przede wszystkim powinno się uświadomić mu, że to głównie obowiązek. Samo użycie określenia obowiązek jest zbyt ogólne, dlatego trzeba dokładnie przedstawić listę obowiązków związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą istotną sprawą, którą należy wytłumaczyć dziecku jest fakt, że zwierzę to nie zabawka. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta też odczuwają ból.Co wybrać?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy kupnie psa pojawi się konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Roman, sprzedawca w sklepie akwarystycznym. Przy kupnie rybek czeka nas rzecz jasna regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie pięknie wyglądać. Wpiszmy, by zobaczyć szeroką ofertę. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wyglądem. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych dobrych wyborów mamy ptaki takie jak kanarki. Jeśli szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą króliki miniaturki. Posiadanie zwierzęcia z jednej strony to kłopot. Są to mniejsze lub większe wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to bardzo dobra okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.


Author: S.S.
Source: http://www.opti24.pl/