Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Porządek, indywidualizm i smukłość - elementy wyróżniające polskie art deco spośród kunsztu dekoracyjnego.

Od dawna znana jest prawda o swego rodzaju ulubieniu przez ludzi piękna, detali i szeroko rozumianej sztuki. Uzasadniane jest to naturalną potrzebą zachwytu nad przyrodą, dziełami sztuki, muzyką i wszystkim, co jest przynajmniej w najmniejszym stopniu przejawem artyzmu.


Kiedy na salony wkroczyły obrazy, wazy i innego modelu fragmenty dekoracyjne pojawiło się
art deco
Author: David Prasad
Source: http://www.flickr.com
wiele trendów, które zyskały rzesze nabywców i sztukę starano się przenieść z sal balowych i muzeów do domów. Aby jednak nadać jakiejś dyscypliny i porządku ludzie zdobiąc swoje pokoje poszukiwali bardziej wyszukanych i prostych jednocześnie dodatków, które współcześnie eksponuje nam niejedna galeria art deco.

ukazując fragmenty wystroju wnętrz zapewnia okazję skonstruowania idei odrestaurowania jednostajnego wnętrza za pomocą chociażby jednego dodatku, który rewelacyjnie wkomponuje się w całokształt. Szukając więc symetrii i ładu w artykułach dekoracyjnych z pewnością należy zwrócić atencję na ten dokładnie trend.

Opanowanie i geometryczne wzory mają entuzjastów wszędzie i bezdyskusyjnie nie schodzą z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do znanych powszechnie aspektów stylu art deco przynależy naturalność, wyraziste łączenie kolorów czy wielobarwne szkło. Aranżowanie wnętrza w tym stylu czyni je miłym i ciepłym, a równocześnie jest niebywale modne.


Sztuka
Source: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten dokładnie styl na pewno należy docenić polskie art deco, które do pełnej koncepcji dokłada coraz więcej powabu oraz smukłości. Zauważalna jest także lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z miejscowych materiałów. Wytworność, jaką zapewniają materiały, kolory i tworzywa jest nadzwyczaj przyjemna dla oka.

Aktualne w ozdabianiu wnętrz elementy sztuki są niezwykle popularne, dlatego też każda, nowopowstała galeria art deco ma licznych odbiorców i nabywców, którzy z pewnością odnajdują w tym stylu piękno i klasę. Tym samym odwiedzanie tego typu miejsc jest wspaniałą formą obcowania ze sztuką.