Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Jak samemu zrobić zagłówek do łóżka? Sprawdź użyteczne porady

Wygląd pokojów może nam się znudzić - nie tylko salonu, lecz także sypialni. To w tym miejscu bowiem każdego wieczoru idziemy spać, wstajemy i ponownie szykujemy się do pracy lub szkoły, toteż szybko przyzwyczajamy się do jej wyglądu i po pewnym czasie może przestać się nam podobać. Zazwyczaj nie potrzeba wiele, by ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pokój będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jak samemu wykonać taki zagłówek, aby spełniał swoją rolę oraz interesująco wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinieneś zakupić wszystkie niezbędne elementy. Zaliczają się do nich drewniana rama, którą stworzysz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej oraz tkanina, której chcemy użyć. Przyda się także zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który doskonale przytwierdzi tkaninę do drewnianej ramy. By była odpowiedniej wielkości, trzeba dokładnie wymierzyć łóżko. Zrobioną ramę obkleja się gąbką, która musi idealnie do niej przylegać – dobrze jest zatroszczyć się o szczegóły, tylko wtedy zagłówek będzie prezentować się naprawdę ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego rodzaju asortymentem.

W kolejnym kroku powlekamy gąbkę wybranym wcześniej materiałem. Dobrze jest go rozłożyć na czystej podłodze, zaś na nim umieścić ramę wraz z gąbką – wtedy odpowiednie naciągnięcie tkaniny nie przysporzy żadnej trudności. Tkaninę należy solidnie przymocować, by nic się nie fałdowało, inaczej nie będzie wyglądać ładnie. Można też zastosować klej, jeśli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Później już wyłącznie przymocowujemy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej przy pomocy specjalnej szyny mocującej, jaka jest do tego najłatwiejszym sposobem. Gdy skończymy, zostaje nam już tylko podziwiać wyniki wykonanej pracy.
Jeśli postawisz na tapicerowane zagłówki, możesz też przemyśleć ławeczki tapicerowane. Doskonale wyglądają ustawione przed łóżkiem. Można na nich położyć np. książki czy koc, którym przykrywamy pościel. W przypadku, gdy wyposażone są w skrzynie, można do nich schować poduszki oraz kołdrę, by nie przeszkadzały w trakcie dnia. Takie ławeczki, jeżeli tylko są właściwie wykonane, mogą być naprawdę efektowne oraz razem z zagłówkiem odmienić naszą sypialnię.