Obuwie sportowe – do ćwiczeń, a także do bycia trendy

Dni, gdy adidasy utożsamiane były ze sportowym, raczej atrakcyjnym obuwiem minęły już na zawsze. Obecnie wiele sportowych butów nie tylko dobrze wygląda, ale również posiada konkretne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one idealne zarówno do noszenia w codziennych stylizacjach, jak również do uprawiania sportu. Poniżej znajduje się krótki opis modeli obuwia sportowego, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.


1. Buty nike free 5.0. W przypadku butów tworzonego przez Nike, warto być świadomym co konkretnie symbolizuje liczba znajdująca się w nazwie (Sneaker Studio). Jest to oznaczenie stopnia amortyzacji według własnej skali tej firmy. Skala ta opiera się na konkretnym założeniu: liczba dziesięć w tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki ma tradycyjne obuwie przeznaczone do biegania. Liczba 0 w tej skali
buty sportowe
Author: martakat83
Source: http://www.flickr.com
oznacza amortyzację, jaką posiada goła stopa. Analogicznie, liczba 5 obecna w nazwie mówi nam, iż but ten posiada „połowiczną” amortyzację. Buty te będą odpowiednie do biegania dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani by biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim typie podłoża itd. Nie poczuje się tego w standardowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji (nike air max command).

2. Kolejną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną na podstawie swojego wyglądu, są tak zwane air maxy. Są one znane z wbudowanej poduszki powietrznej, jaką firma Nike wymyśliła ponad czterdzieści lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko dostrzegalna w budowie obuwia, ale można ją również naprawdę poczuć nosząc buty z tej serii. Cała seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie zawiera w sobie wiele różnych modeli.


Wymienić tu można m.in. cieszące się ogromną popularnością buty nike air max 1 (buty nike air max 1), jak również nike air max command, wyróżniające się tym, że poduszka powietrzna nie jest zamontowana jedynie pod piętą, ale na całym obszarze podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer wyróżniają się oryginalnym i niezmiernie modnym wyglądem (sneakerstudio.pl/product-pol-6764-BUTY-ADIDAS-ORIGINALS-LA-TRAINER-M29505.html). Wzorowany jest on na butach, jakie nosili uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym roku. Obuwie te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno w codziennych stylizacjach – szczególnie osoby ceniące wygodę i komfort. Buty te mogą być również z powodzeniem stosować podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do najbardziej odpowiedniego w danym momencie poziomu amortyzacji.