Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Gustowna odzież kobieca na każdą okazję

Od bardzo dawna przyjęte jestwiadomo, że specjalne okazje wymagają określonego ubioru. I tak na przykład bale, eleganckie obiady i pogrzeby to okazje do zastosowania rozmaitych, ale na każdą okazję odświętnych ubrań. Ogólnie rzecz biorąc mężczyźni mają ułatwione zadanie, gdyż ich ubiór najczęściej ogranicza się do tego samego czarnego zestawu na różnorodne okazje.


W czasach dawniejszych obowiązywało większe zróżnicowanie, na porządku dziennym były przykładowo takie ubiory męskie jak frak lub surdut. Na dzień dzisiejszy zachowały się one wyłącznie dla konkretnych profesji. Sprawa damskiego ubioru jest z kolei bardziej skomplikowana. Od pań zazwyczaj wymaga się różnorodnych strojów na specjalne okazje. Panuje jednak swego rodzaju dowolność, przykładowo w części sytuacji spódnicę można zastąpić spodniami, a czarne rajstopy (kliknij: http://domodi.pl/czarne-rajstopy/) – jasnymi.

Na ślub i wesele
sukienka z dłuższym tyłem w domodi.plNajczęściej oczywiste jest, że panna młoda na ślub wybiera białą suknię, często z welonem. Ma to związek z tradycją, choć na dzień dzisiejszy widuje się czasami wyjątki od tej normy w formie sukni z wstawkami innej barwy lub całych w innym kolorze niż biały. Z kolei od zaproszonych gości również wymaga się określonego ubioru. Z kolei w kwestii ślubu, nie należy wybierać białego stroju, który jest w pewnym sensie zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Poza tym przyjęło się, by nie wybierać także ubrań czarnych, kojarzących się bardziej z pogrzebem. Standardowy ubiór na ślub to zazwyczaj sukienka przed kolano bez rękawów, ale nie za bardzo wyzywająca. Dobór barw jest kwestią indywidualną. Niewskazane są raczej stroje bardziej ekstrawaganckie, takie jak na przykład sukienka z dłuższym tyłem. Wszystko zależy jednak od konwencji ślubu i wesela.


Eleganckie obuwie
Różnorodne okazje poza ubraniem wymagają także określonego obuwia. Generalnie przyjęte jest, że eleganckie buty dla kobiety to zazwyczaj czarne pantofle, koniecznie z zasłoniętymi palcami. Sandały są bowiem o wiele mniej eleganckie, w szczególności w połączeniu z pończochami. Oprócz tego zależnie od okazji wybiera się różną wysokość obcasa i barwę obuwia. Dozwolonym dodatkiem do odświętnego ubioru, szczególnie w zimie, mogą być również modne czarne botki lub kozaki.