Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko wielkie przeżycie dla każdego dziecka ale również ogromny stres i spory wydatek dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, ale także tych związanych z kupowaniem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem przyjęcia oraz zaproszeniem rodzimy. Niezwykle ważnymwydatkiem są stroje komunijne.
stół
Source: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie na rynku istnieje duża ilość sklepów internetowych które specjalizują się wyłącznie w sukienkach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę duży i nie jest prosto wybrać. Często ten problem rozwiązują diecezje, które odgórnie narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu muszą mieć takie same alby. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie prześcigają się w kupowaniu coraz to kosztowniejszych i wymyślniejszych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej identyczne, to dużo więcej wolności pozostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec i rękawiczek. W sytuacji gdy wszystkie dzieci mają takie same stroje, paru rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po głównej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o przygotowywania przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców organizuje przyjęcie w mieszkaniu. Coraz częściej jednak zdarzają się przyjęcia w lokalach lub nawet zajazdach. Restauracje włączają tego typu imprezy do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, muszą pamiętać nie tylko o różnorodnym jadłospisie ale także zadbać o elegancki wystrój stołu. Istotnym punktem programu jest również tort komunijny, który można kupić w cukierni i jednocześnie oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Jeżeli nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy tylko gościem, musimy pamiętać o zakupie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten szczególny dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (sprawdź tutaj) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest wiele kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym prezentem może być także łańcuszek z medalikiem i.