edukacja

Jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszego dziecka w domu?

Wycieczka szkolna
Author: BlackRockSolar
Source: http://www.flickr.com
To wiadome, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń dzieciństwo, kształcimy je przez zabawę, aby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych ludzi, którzy mogą skrzywdzić nasze dzieci, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na rączki, na główkę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym sensie kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą nieprzyjemne ugryzienia.

Zabawa i nauka

gra dla dzieci
Author: Joe Haupt
Source: http://www.flickr.com
Dziś najmłodsi mają mnóstwo opcji zabawy. Nad zabawkami i kompletami do gry pracują najlepsi eksperci. Za ich pomocą są one dodatkowo bardziej wciągające. Nowoczesne gry posiadają też bardzo dobry potencjał, jeżeli chodzi o edukację. Maluch ma możliwość swawoląc nabyć, nowych umiejętności i informacji. To wszystko w atmosferze beztroskiej frajdy. Współcześnie gry edukacyjne dla dzieci są tak efektowne, że niejednokrotnie stają się bardziej popularne, niż „zwykłe gry.

Szkoła w sieci sposobem na zainteresowanie dzisiejszych uczniów?

Akustyka w szkole
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Szkoła to były czasy. nie tak samo co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły to było coś fajniejszego niż obecnie, gdyż dziś zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą uczyć się w świecie wirtualnym. Czy jest to zaskakujące? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż gdybym był w ich sytuacji też bym to robił. Zależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i kiedy chodziliśmy do szkoły, każdy jest mniej lub bardziej tolerancyjny w tym rejonie. Nie ma co na przykład wymagać zrozumienia u osób, które są dziś w starczym wieku i chodziły do szkoły kilkadziesiąt lat temu.

Niemal każdy rodzic doskonale wie, jak niezwykle ważny jest prawidłowy rozwój jego pociechy

zabawki
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
Niemal każdy rodzic dobrze wie, jak bardzo ważny jest prawidłowy rozwój jego pociechy już od pierwszych lat. Aby najlepiej zadbać o to, by dziecko rozwijało się najlepiej, zdecydowanie konieczne jest sprawdzanie, jakiego rodzaju zabawkami bawi się dziecko.

W jaki sposób efektywnie edukować sześcioletnie dziecko?

dziecko
Author: Steve C
Source: http://www.flickr.com
Sześcioletni chłopak to nadal jeszcze małe dziecko - i dobrze, na dorosłe życie przyjdzie czas. Jednakże ten wiek tak jakby jest już takim czasem, w którym to jego rodzice podejmują bardzo ważne decyzje, które potem będą miały niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim chodzi o naukę, zwiększanie jego zdolności intelektualnych.

Wymarzony plac zabaw

place zabaw
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Organizowanie wolnego czasu dla naszych najmłodszych to bez wątpliwości wybitnie trudna sprawa. Wielu z nas, odpowiedzialnych rodziców na pewno chce dostarczyć swojemu dziecku najlepsze warunki edukacyjne, tak aby jego możliwości poznawcze były ogromnie mocno rozwinięte, niemniej jednak w dzisiejszych warunkach niejednokrotnie znalezienie takiego miejsca przychodzi nam z trudem.

Nauczać malucha można na wiele sposobów

edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli zamierzamy zadbać o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zatroszczyć się o jego stosowną edukację. Należy jednak pamiętać, że nauczać i edukować dziecko można na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o wysłanie malucha do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, lecz także o edukację za pomocą rozrywki. Niejedne badania pokazują bowiem, że nic tak nie podnosi wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

Pages