złoto

Śliskie zagadnienie: biżuteria męska

biżuteria dla mężczyzn
Author: RAHUL GS
Source: http://www.flickr.com
Przede mną trochę trudny temat - biżuteria dla mężczyzn. Kwestia pełna ślepych uliczek. Wielu chłopców po przeczytaniu tejże frazy mogłoby popaść jeśli nie w popłoch (bo przecież prawdziwy facet nie boi się niczego) to co najmniej w zakłopotanie. Ci panowie którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją dzisiejszego mężczyzny a wręcz nad zamianą ról społecznych jaka niekwestionowanie ma miejsce w naszym społeczeństwie.

Nietypowe inwestycje.

kamienie szlachetne
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i cenione na całym świecie od wielu stuleci. Z początku ich wartość upatrywano tylko w urodzie, czyli krystalicznym kształcie i połysku. Te cechy także zadecydowały o tym, że z kamieni tego rodzaju zaczęto produkować elementy dekoracyjne. Minerały te jednak to nie tylko uroda i blask, ale również sporo przydatnych cech.

Kupowanie kamieni szlachetnych

kamienie szlachetne
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Kamienie szlachetne używane w zdobnictwie to czasami rzadko spotykane, twarde i niespotykanie odmiany konkretnych minerałów, które cieszą się olbrzymią popularnością u wszystkich klientów. Podejmowanie ogromnej ilości mniej lub bardziej istotnych decyzji co do kupna danego kamienia, zajmuje w nowym tysiącleciu ważny czas, który wielu osobom ucieka nadzwyczaj szybko przez palce.

Najdroższe kamienie szlachetne

Author: Greencolander)
Kamienie szlachetne stosowane w złotnictwie to rzadkie, twarde i wyjątkowo czyste odmiany wybranych minerałów. Oszlifowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od lat znakomitą ozdobę i oznakę autorytetu. Są one niezbędnym elementem atrybutów królewskich, biżuterii i kosztowności, ale mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im także dawniej właściwości medyczne i magiczne, posiadały funkcję alegoryczną w tekstach religijnych.

Gdzie kupić kolczyki

Author: Anna Orska
Zwyczajowo lepiej nie żałować pieniędzy na sprawiające przyjemność dodatki do ubrań, takie jak chociażby kolczyki. Jakie jednak wybrać, sztyfty ze stali chirurgicznej, czy wspaniałe kolczyki Asos z motywem wiosennym? Doskonałym pomysłem przed zakupami będzie zapoznanie się z aktualnymi trendami w modzie. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne i proste rozwiązaniem, jakie pozwala klientkom pomnażać wiedzę o modzie.
Kolczyki z pięknymi jaspisami, lub na przykład ozdobione perełkami, wyplatane ręcznie, lub też robione w niezwykle nowoczesnej stylizacji - ma pewno spodobają się każdej kobiecie, ceniącej sobie oryginalność i wdzięk.

Szafiry znowu w modzie

piękny duży szmaragd
Author: greyloch
Source: http://www.flickr.com
Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie dałoby się poderwać wspaniałą biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od dawien dawna jest un uważany za cechę niewyobrażalnego dobrobytu. Wyroby jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je we własnej szkatułce.

Opis kamieni szlachetnych i półszlachetnych

Author: Greencolander)
Piękno minerałów szlachetnych cenione jest od bardzo dawnych czasów. Od zawsze człowieka przyciągał ich połysk, jaskrawe barwy, a przede wszystkim ich wartość. Przez długi czas służyły jako środek płatniczy, podobnie jak złoto. Są symbolem bogactwa i elegancji. Występują w najróżniejszych odmianach w wielu miejscach świata. Ich wartość zmienia się w zależności od gatunku, a przede wszystkim od wyglądu minerału, a więc od tego czy są w nim inne minerały.

Pages