dla dziecka

W jaki sposób wybierać artykuły dla dzieci, żeby nie stanowiły zagrożenia i spełniały swoją rolę.

grająca dziewczynka
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Dziecięce produkty spełniać muszą określone wymagania. Czy będą to dziecięce zabawki, foteliki czy wózki, to wszystkie posiadać muszą odpowiednie pozwolenia, żeby się je dało legalnie sprzedawać. Ma to ogromne znaczenie, gdyż maluchy są dość wrażliwe, i stosowane przy nich sprzęty muszą być odpowiednio bezpieczne. Szczególnie jest to ważne w dziecięcych akcesoriach, gdyż takie dzieci lubią wszystkiego próbować przy pomocy swojego smaku.

Czytanie brzdącowi to czas, który zbliża a oglądanie telewizji oddala rodziców od pociechy.

czytanie dziecku
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie niemowlę nie czyta, oswajane go z książką, na początku niby-książka, może spowodować, że polubi ją na zawsze. Dzięki książkom swobodnie nauczy się pięknie i prawidłowo mówić, będzie ciekawe świata, zdobędzie wyobraźnię, wzbogacając swe życie wewnętrzne.

Czy czytanie książek już od najmłodszych lat jest potrzebne dla rozwoju latorośli?

uśmiechnięte dziecko
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com
Powodzenie ludzi i społeczeństw zależy od ich wiedzy. Instrukcją do wiedzy wciąż jest czytanie. Mnóstwo ludzi, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i pragnienie lektury muszą wykształcić się w dzieciństwie. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą procedurą wychowawczą.