Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Jakie ciuchy są niezbędne w okresie zimowym

Niestety, nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety, mamy zimę i musimy, jako co roku schoać do szafy nasze krótkie spodnie, a zamiennie wyjąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.


zima
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Rękawiczki jakie są każdy widzi. Głównie mają chronić palce, mają nas ochronić przed mrozem, mają też wyglądać ładnie. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, zależnie od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: długie rękawiczki czy rękawiczki pięciopalcowe w różnych kolorach.

Mitenki to świetny wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy. Już od osiemnastego stulecia mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj pasują bardziej jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. gdy nie jest jeszcze zimno, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że palce nam nie zmarzną, za to będzie mieli fajny dodatek.


czapka
Author: Ben Babcock
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zaś temperatury spadną musimy ubrać już normalne rękawiczki. Ten najpopularniejszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki jednopalczaste (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Ludzie częściej wybierają te drugie, choć jednopalczaste często okazują się cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy z naszych palców z osobna jest narażony na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.