Na zakupach - akcesoria dziecięce

Maleńkie dziecko w mieszkaniu wymaga wielu przygotowań. Wydzielamy maluchowi przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, lecz na tym nie koniec. Należy zapamiętać, że nasza pociecha rośnie i kilka dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za pewien czas kupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.
Author: VTech
Plusy krzesełka do karmieniaNaturalnie na początku, gdy karmimy dziecko piersią czy butelką nie trzeba go mieć, ponieważ tylko będzie gromadziło kurz i przeszkadzało. Jednak w momencie, kiedy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna zjadać też inne produkty poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele upraszcza. Po pierwsze, dziecko jest w nim bezpieczne. Oczywiście trzeba kupić stabilne krzesełko wysokiej klasy, najlepiej sprawdzone. Istotne, żeby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i ewentualnie szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www) to także komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój mały blat nie trzeba się bać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne elementy krzesełka są proste do wyczyszczenia, zatem naszemu maluchowi nic nie zagraża.

Nowy etap rozwoju - nowe zabawki

Inna kwestia to zabawki. Także powinny być dopasowane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi elementami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się zainteresowania. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie ma reguły. Nie trzeba ograniczać naszego dziecka. Gdy nasza mała, słodka córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego wielkiego terenowego samochodu - sprezentujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat samochodzie ją interesuje. Podobnie jest z chłopcami (www.pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Jeśli bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto oponować. Chcemy chyba, żeby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Pamiętajmy, że najważniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci od którego roku życia są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych materiałów. Odpowiednie zabawki z pewnością mają certyfikaty.