Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Wybieramy sprzęt do prywatne siłowni.

Piękne ciało i nienaganna sylwetka to marzenia wielu z nas. Między bogiem a prawdą istnieją tylko dwie możliwości na utrzymanie dobrej sylwetki: pierwszy z nich polega na codziennych ćwiczeniach fizycznych, kolejny rozbudowany jest naturalnie o wartościową dietę, której będziemy musieli przestrzegać przez kolejne tygodnie. Nie wszyscy lubią ćwiczenia na otwartym terenie. Dla takich osób różne sklepy oferują sprzęt, jaki można umieścić w mieszkaniu, taki jak np. orbitreki, steppery czy rowerki.
Domowa siłownia - plusy i minusy.
Dla wielu ludzi kompletowanie swojej siłowni w domu jest swoistym hobby, które bywa pasją dodatkową do umiłowania tej osoby do ćwiczeń fizycznych. Nam może się takie hobby wydawać niezbyt rozsądne, bo mnóstwo z nas wolałaby postawić w garażu stoły bilardowe i cieszyć się chwila odpoczynku ze znajomymi przy piwie. Jednakże sporty siłowe z roku na rok zyskują na popularności, a co za tym idzie i prywatnych siłowni przybywa. Niewątpliwym plusem w ten sposób zorganizowanej siłowni jest jej dużo większa dostępność – mamy możliwość ćwiczyć kiedy i jak długo chcemy, nie musimy zwracać uwagi na czas otwarcia, nie jesteśmy również ograniczeni czasem, który mamy zamiar spędzić na ćwiczeniach. Wadą niestety może być cena specjalistycznego sprzętu, ale to w zasadzie jest zależne od grubości portfela kupującego.



Jaki sprzęt często kupujemy do takich siłowni? Oprócz wspomnianych w poprzednim akapicie orbitreków, sporą popularnością cieszą się masażery, wioślarze, i atlasy do podnoszenia ciężarów. Rekord popularności w tym kwartale bije rower mechaniczny – w zasadzie dość świeży wynalazek, będący bezsprzecznym ulepszeniem tradycyjnego rowerka do ćwiczeń. Budowa roweru mechanicznego opiera się na trwałych, mechanizmach zębatych. W konsekwencji zastosowanych tworzyw, rowery mechaniczne wytrzymują obciążenia o około dwadzieścia % wyższe, niż tradycyjne modele.


Jak widać, wybór sprzętów do indywidualnego treningu jest ogromny. Dobrze będzie się więc porządnie zastanowić, które mięśnie chcemy ćwiczyć i jakie efekty mamy ochotę uzyskać (po radę można się wybrać do lekarza sportowego - http://www.rehabilitacje.org/Kreator1/medycyna-sportu/). W ten sposób opisane wymagania na pewno pomogą nam w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu.