Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

My się zimy nie obawiamy... do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej właściwie? To nie taka beznadziejna pora roku, trzeba tylko dobrze do tego podejść

My się zimy nie boimy...najczęściej w okresie letnim. Tak można mówić, gdy jest ciepło, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani lekko. Zima wydaje się wtedy odległym koszmarem, jakiemu możemy pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie boimy, myślimy, gdyż wiemy, że nie istnieje możliwość, by nam zagroziła. No ale co się odwlecze, to... I gdy kończy się sierpień czujemy pierwsze oznaki zbliżającego się koszmaru. We wrześniu potrafi być jeszcze ciepło, lecz później to już... no wiadomo.
kurtki na zimę
Wyciągamy z szafy konieczną broń w boju z nadchodzącym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: Kliknij), szalik, rękawiczki, czapkę, sięgamy po konkretne obuwie... I zaczynamy tak chodzić, starać się przyzwyczaić do nowych warunków, jakie właściwie co roku są jakby na nowo, chociaż dobrze poznane. Trudno się bowiem zaadoptować do tych zmian wartości temperatury, jeszcze przecież nie tak dawno narzekaliśmy na upał, aktualnie robi się coraz zimniej. No ale zima nie jest wcale mroźna i śnieżna, jest za to deszczowa i wietrzna, to akurat Ciebie nie cieszy, ponieważ zima powinna być zimą, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.


Ale w sumie było i tak w historii, iż parę dni w zimę bardziej przypominało okres wiosenny niż okres zimowy, czy choćby okres jesienny, ale trwa to bardzo krótko, że ciężko potraktować taki „bonus” jako lekarstwo na zimową chorobę. Wiele osób zamiast takich rewelacji czy jesieni w zimie, bardziej preferuje, by jak była zima to prawdziwa zima. Nie muszą nam doskwierać fale mrozów prosto z Syberii czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak zima to śnieg. Po prostu niektórzy wierzą, iż jeśli zima będzie ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub inne pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś ryzyko, lecz nie zawsze występuje bezpośredni związek pomiędzy tego typu anomaliami.
zima
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Trzeba także przyznać, że choć wiele osób nie lubi zimy, to marzy, żeby choć święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Z czego to wynika? Pewnie z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w jakich święta Bożego Narodzenia zawsze są pełne śniegu. Popatrzmy choćby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowy film w naszych świątecznych domach. Oczywiście, jest tam dużo śniegu, jest zima z prawdziwego zdarzenia, co prawda, nie ma Kevina bliskich, ale aura jest tak świąteczna, że możemy to zaakceptować. No więc jak zima to strach, lecz białe święta już tak. Trochę nie wiemy, czego tak faktycznie chcemy.