Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/twincoveconfections.com/includes/menu.inc).

Najważniejsze elementy zimowej odzieży- obuwie oraz kurtki

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najważniejsze w trakcie zakupów ubrań na zimę jest odpowiedni dobór kurtki i butów. Producenci kurtek i obuwia dbają, aby sprzedawane przez nich elementy garderoby nie pozostawały w tyle za modą. Oferta ulega zmianie, ale kurtki są zawsze modne, atrakcyjne dla nabywców, często je kupują. Oferta kurtek puchowych jest bardzo atrakcyjna.

http://www.skalnik.pl/buty_53.html
Oczywiste jest, że takie kurtki konieczne są dla osób, które marzną z powodu niskiego ciśnienia lub przemieszczają się po mieście środkami komunikacji publicznej. Sięgną po nie również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Spora oferta kurtek puchowych i butów zimowych jest bardzo zróżnicowana i z pewnością przyciągnie uwagę każdego, kto chce wyglądać modnie, a przy tym uniknąć przeziębień.

Wybór kurtki zimowej

Zamierzając kupić kurtkę puchową warto zwrócić uwagę na markę producenta. Kurtki puchowe może różnić wypełnienie, co przyczynia się do zróżnicowania cenowego asortymentu. Dawniej wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Obecnie, w celu obniżenia cen kurtek stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Oprócz wypełnienia różnice dotyczą głównie kroju, długości, sposobu zapięcia, rodzaju obszycia i oczywiście koloru. Eleganckie modele kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby wybierają fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem równie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie pielęgnowana, dobrze wykonana, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć kilka sezonów.

Wybór obuwia zimowego

Damskie obuwie zimowe
Author: thebarrowboy
Source: http://www.flickr.com
Nie mniej ważny jest zakup właściwego obuwia. Przed podjęciem decyzji o zakupie butów zimowych należy zapoznać się z danymi od producenta. Na dołączonej metce znaleźć można te, które dotyczą pielęgnacji. Warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o buty oraz jak je przechowywać, aby były noszone długo i nie utraciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać wiele kryteriów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko modą może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny chronić stopę przed zimnem oraz wilgocią. Dodatkowym atutem jest antypoślizgowa podeszwa, najbardziej doceniana na skutych lodem chodnikach.